הומאופתיה קלאסית

המרכז לריפוי פיברומיאלגיה באר שבע

מהו הטיפול ההומאופתי עבור חולי הפיברומיאלגיה?

על פי התפיסה ההומאופתית, מה שאנו קוראים מחלה הם למעשה סימפטומים (פיזים ומנטלים) המאפיינים את מה שקרוי מחלה.

על אף שפיברומיאלגיה היא שם כולל למחלה, כל אחד חווה את המחלה ומפתח סימפטומים אחרים למחלה זו.

על פי סך הסימפטומים האינדווידואלים שלכם מתבצע האבחון.

איך על פי ההומאופתיה אנו חולים בפיברואמיאלגיה?

הגוף כמכלול מגיב על סיטואציות בחיינו. אנחנו כמו "נחום תקום", הגוף מוסט ממסלול הבריאות בעקבות אירוע קשה שחווינו, אוכל מקולקל, מחלה חזקה שהגוף עבר ולרוב הגוף יודע לחזור חזרה למרכז (ברפואה הרגילה זה נקרא הומאוסטזיס - שחם לנו אנו מזיעים שקר לנו אנו רועדים, שאנחנו אוכלים אוכל מקולקל אנו משלשלים וכו)

שאנו חולים בפיברומיאלגיה הגוף מוסט ממסלול הבריאות ואיננו יודע לשוב חזרה למסלול הבריא. על ידי אבחון הומאופתי מקיף ונתינת remedy הומאופתית אנו מלמדים את הגוף (דרך הכח החיוני של הגוף) איך לחזור לאיזון. ברגע שהגוף חזר לאיזון הסימפטומים שיצגו את חוסר האיזון יעלמו.

איך זה עובד?

בפגישה השניה שלכם, נתשאל אתכם לגבי המחלה שלכם. איך היא התחילה, מה הביטוי שלה היום. האם לדעתכם יש סיבה/ גורם להווצרות המחלה.

לאחר מכם נתשאל אתכם לגבי שאר מערכות הגוף (שאיננן קשורות במישרין למחלה), הסטוריה רפואית, מצב נפשי/ רגשי וכו

בסיום התשאול נזמין לכם טיפול הומאופתי (רמדי) מבית מרקחת סופר- פארם, אותה תקחו פעם ביום דבר ראשון בבוקר.

 

במסגרת הטיפול ההומאופתי פגשתי מטופלים שהגיעו בעקבות מכלול סימפטומים של פיברומיאלגיה ומצאתי שדרך הטיפול ההומיאופתי מטופלים רבים חוו שיפור משמעותי בסימפטומים שלהם.

לקבלת מידע אודות תהליך הריפוי התקשרו אלינו למרכז לריפוי פיברומיאלגיה

או שלחו לנו ואצאפ ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים, נענה על שאלות ונקבע פגישת הכרות עבורכם

מה היא ההומאופתיה קלאסית?

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול טבעית ועדינה, שהוכחה כיעילה לטיפול במצבי חולי שונים בגוף ובנפש. היא מתאימה לתינוקות, לילדים ולמבוגרים. הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם ולמכלול מאפייניו – סימפטומים פיזיים, מאפיינים נפשיים, הרגלי שינה ואכילה ומאפיינים נוספים. הטיפול ההומאופתי מאפשר לאדם לעבור תהליך עמוק של הבראה ולשפר את איכות חייו ובריאותו.

השם של ההכנה ההומאופתית נקרא בשפה המקצועית רמדי.

להומאופתיה קלאסית מספר עקרונות:

1)   חוק הדומים – ההומאופת מתאים רמדי מדוייקת למצבו של החולה, כזו שמסוגלת לייצר סימפטומים דומים לאלו של אדם חולה.

2)   עקרון המנה הבודדת – על פי ההבנה ההומאופתית, רק רמדי אחת מתאימה ביותר למכלול הסימפטומים האינדיבידואליים של המטופל ברגע נתון. לכן, ההומאופת יבחר ברמדי יחידה לטיפול אשר יכולה להשתנות בעתיד בהתאם לשינויים החלים בחייו של המטופל.

3)   עקרון המנה המזערית – העקרון מבוסס על כך שהרמדי ההומאופתית נועדה לגרות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. עפ"י על-פי ההומאופתיה, הסיבה למחלות היא שינוי או פגיעה בכוח החיים של האדם. תהליך ההכנה המיוחד של הרמדי ההומאופתית מביא אותה למצב בו היא משפיעה ברמה הדינאמית ולא החומרית. רמדי הומאופתית עוברת תהליך הכנה מיוחד, שבסופו נותרת הכנה אשר בה מצוי כוח הריפוי הייחודי של החומר. הרמדי מגיעה אל שורשי המחלה שנמצאים במישורים עמוקים.

4)   עקרון הטיפול האינדיבידואלי – ההומאופת מתאים את הטיפול ההומאופתי באופן אישי לכל אחד ואחת ומתמקד באדם ולא במחלה. ההומאופת מתייחס לגוף ולנפש כאחד, כך שהרמדי מותאמת לפי מכלול המאפיינים האינדיבידואליים של האדם. לדוגמא: שני אנשים שמגיעים עם אותה בעיה, למשל מיגרנה, יקבלו טיפול שונה ואינדיבידואלי, עפ"י תמונת הסימפטומים הייחודית והמאפיינים האישיותיים של כל אחד.

5)   עקרון הכוח החיוני – לכל אדם כוח חיים – חיות, אשר מטרתו לשמור על איזון והרמוניה בגוף. הטיפול ההומאופתי נועד לחזק את הכוח החיוני על מנת שיוכל להתמודד עם מצבים ותחלואים שונים בהם נתקל האדם במהלך חייו. ניתן לקרוא לזה – חיזוק מערכת החיסון.

6)   טיפול במכלול הסימפטומים – הטיפול ההומאופתי מותאם באופן אישי למטופל עפ"י התייחסות למכלול הסימפטומים שלו במישור הפיזי והנפשי.

7)   עקרון כיוון הריפוי – מהלך התקדמות המחלות הינו מבחוץ כלפי פנים, מאיברים חיצוניים כמו העור, לאיברים פנימיים כמו מערכת העיכול הנשימה וכו'. תהליך הריפוי מתרחש הפוך. הריפוי מתרחש  מבפנים כלפי חוץ.

8)   עקרון אימות התרופה ההומאופתית – בתהליך אימות התרופות ההומאופתיות, נבדקת רמדי על אנשים בריאים (אל מול קבוצת ביקורת שמקבלת פלצבו), על מנת לקבל תמונת סימפטומים שהיא מסוגלת לייצר. בעזרת אותה רמדי ניתן לרפא סימפטומים דומים אצל האדם החולה.

עד היום התקבל מידע על  כ- 3500 רמדיס .

​© המרכז לריפוי פיברומיאלגיה באר שבע